Nejčastější dotazy

Co když budu odpojený?

Při změně dodavatele nemůže dojít k odpojení nebo přerušení dodávky Elektřiny nebo Plynu. V případě zániku dodavatelské společnosti je klient dle zákona převeden na standardní produkt distrubutora v dané oblasti.

Jste dodavatelem?

Terra Group Investment a.s. zastupuje své klienty v elektronické aukci komodit. Plyn nebo Elektřinu klientům poskytne dodavatel s nejnižší vysoutěženou cenou.

Co je elektronická aukce?

V elektronické aukci soutěží dodavatelé cenou za komoditu. Až žádný dodavatel není ochotný nabídnout nižší tak se aukce ukončí a vítězným dodavatelem se stává ten s nejnižší cenou. Aukce probíhá 2-6 hodin.

Jak mám chápat vyvolávací ceny?

Vyvolávací cena je nejvyžší možnou cenou za komoditu, kterou bude klient platit. Vysledná cena je ale vždy nižší než vyvolávací. Záleží na tom který dodavatel nabídnul nejnižší cenu.

Jaký je rozdíl mezi Dodavatelem a Distributorem?

Distrubutor je vlastníkem sítě (potrubí, elektrické vedení) v dané oblasti. Za užívání své sítě si účtuje státem stanovené měsíční platby. Dodavatel poskytuje klientovi komoditu a účtuje si pouze za množství odběru.

Mám teď smlouvu se stávajícím dodavatelem.

To vůbec nevadí. Většina klientů má v současné době smlouvy garantující ceny za Komoditu. Naši právníci vaší smlouvu projdou a provedou nutné kroky k tomu, aby jste měli cenu ještě výhodnější. Pro klienta nevznikají žádné další náklady.

Jste opravdu nejlevnější?

Díky aukci jsou námi vysoutěžené ceny dlouhodobě nejnižší na trhu. Dosahujeme průměrné slevy 18 % ve srovnání se standardním ceníkem dominantního dodavatele v regionu.

Jak vysoký musím mít odběr, abych se mohl aukce zůčastnit?

Na množství odběru nezáleží. Rádi vysoutěžíme nejnižší cenu pro Váš dům i chatu.

Co je Odběrné místo?

Odběrné místo je adresa na které dochází k odběru Elektřiny nebo Plynu. Klient může mít více odběrným míst na jiných adresách.

Odstoupení od plné moci

V případě, že nebude docílena vysoutěžená cena minimálně 10 % nižší než Vaše stávající. Nebude v tomto kole aukce uzavřená smlouva s Dodavatelem a budete zapojeni do další aukce. V takovém případě můžete od smlouvy bezplatně odstoupit.

První krok k úsporám

  • 1. Vyplňte údaje a my vám zcela nezávazně prozradíme, kolik můžete ušetřit.
  • 2. Garantujeme minimálně 10 % úsporu, ale velmi pravděpodobně o dost více.
  • 3. Všechny naše služby jsou zcela zdarma.
+420 
Spojí se s Vámi náš operátor a doplní informace nutné pro sestavení optimalizačního plánu.